| Blahoželáme! | Bardejov 

Webdesign

Spoločnosť Proxis, spol. s r.o. v spolupráci s designIT, s. r. o. ponúka komplexné riešenie pre vaše webové stránky. Realizujeme tvorbu stránok pomocou redakčného systému, e-shopy, flash stránky, kompletný webdesign podľa požiadaviek zákazníka, SEO optimalizáciu pre vyhľadávače, virtuálne prehliadky a iné.

Na čo je dobrý kvalitný webdesign?

Webdesign alebo celkový vzhľad vašej web stránky musí vášho zákazníka osloviť na prvý pohľad. My to dobre vieme. Od prvej chvíle dbáme pri tvorbe webdesignu dbáme na to, aby aj ten najmenší detail vašich web stránok pomáhal osloviť každého návštevníka, ako potencionálného zákazníka, a tým predal váš tovar, či služby. Náš webdesign je šitý na mieru pre každého zákazníka podľa jeho osobitej predstavy o jeho web stránke, a preto sme pripravení splniť aj tie najzložitejšie úlohy, ktoré pomôžu vašej prezentácii na webe.

designIT | webdesign

Čo si predstaviť pod pojmom webdesign?

Webdesign (čítaj webdizajn) nie je len grafická podoba web stránky. Pod pojmom webdesign rozumieme celkový proces od prípravy web stránky cez proces tvorby samotnej stránky až po záverečnú optimalizáciu pre vyhľadávače. Celý proces tvorby vašej web stránky môže trvať len niečo menej ako 24 hodín, ale v závislosti od náročnosti a požiadaviek zákazníka aj celé týždne. Celý proces začína podrobným rozhovorom a skombinovaním vašich predstáv do celistvej podoby, ako by váš budúci web mohol vyzerať. Pomôžeme vám s výberom vhodného dizajnu pre váš typ web stránky, navrhneme ideálne použitie a kombináciu farieb, ktoré vás budú čo najviac vystihovať a povieme si, čo všetko by vo webdesign-e vašej stránky nemalo chýbať. 

Druhou kľúčovou fázou je vytvorenie grafického návrhu budúcej podoby vašej web stránky, aby sme dosiahli prvotnú podobu toho, čo sme si zhrnuli v predstavách na začiatku. Grafická podoba sa dá ľahko upravovať a jednotlivé elementy môžu dostať pred kompletizáciou novú podobu. Webdesign v tejto fáze je najdôležitejšie dostať do takej podoby, aby stránka bola po implementovaní obsahu ako výzorovo, tak i funkčne dokonalá. Do dizajnu sa častokrát už priamo vkladajú prvky ako Vaše logo, firemné iniciály, či fotografie, aby ste si vedeli výsledok čo najviac predstaviť.

Týmto je "vaša práca" na projekte takmer hotová. My si schválenú grafickú podobu web stránky nastriháme na elementy, ktoré použijeme pri ďalšom kroku výroby. Vytvoríme pozadia pre jednotlivé prvky web stránky, pripravíme si fotografie, ktoré chceme pre webdesign použiť a pustíme sa do časti kódovania.

Určite by ste nechceli mať vašu web stránku ako obrázok, a preto je celý webdesign potrebné dostať do fázy, ktorú nazývame kódovanie XHTML a CSS, kde pre nastrihanú grafiku vytvoríme kostru alebo ináč povedané zdrojový kód web stránky, ktorou ho budeme následne vypĺňať. Vytvoríme definície štýlov písma, zarovnaní, farieb, veľkostí textov či riadkovania, všetko v jednom veľkom a dôležitom súbore. Pri kódovaní je potrebné dbať na to, aby stránka bola správne zobrazená vo všetkých najpoužívanejších prehliadačoch, ako aj pripravená pre následnú optimalizáciu. Celý webdesign je už z polovice hotový, ak už máme túto časť hotovú.

Nasleduje implementácia redakčného systému do hotovej web stránky. Pri našich projektoch používame pri webdesign-e najčastejsie redakčný systém Joomla pre bežné stránky, ktorý nám zaručuje použitie najrôznejších prvkov od samotného administrovania obsahu, cez automatické vytváranie galérií až po podporu samotnej optimalizácie. Pre e-shopy je najvhodnejší Prestashop, ktorý zvládne aj tie najnáročnejšie požiadavky na zobrazenie a predaj produktov, ako aj správu skladu, vedenie faktúr či pridania rôznych modulov na web stránke.

Samotný redakčný systém poskytuje rozsiahlu škálu funkcií, no ak si váš webdesign žiada aj ďalšie funkcie, je tu pre vás množstvo rozšírení pre redakčný systém, kde nájdete všetko od ankiet, cez diskusie, spravodajské systémy, počasie až po fotogalérie či formuláre, aby bol výsledný webdesign dokonalý.

seo
SEO (search engine optimatization) alebo optimalizácia web stránky pre vyhľadávače je v neposlednom rade veľmi dôležitým prvkom pre webdesign, pretože ak vašu web stránku nevie vyhľadávač nájsť, nemôžu ju nájsť ani potencionálni návštevníci, ktorí o nej nevedia. Preto si určíme, na aké slovné spojenia, či výrazy má byť stránka optimalizovaná, aby ste po ich zadaní v napr. Google dostali svoju stránku na čo najvyššie miesto.

 

 

 

Viac info na: designIT